پایگاه مقاومت بسیج حضرت محمد رسول الله(ص)
 
پنجشنبه 02 اسفند 1397 -

رای به سایت :
19
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه مقاومت بسیج 470 ایران خودرو ›› پایگاه مقاومت بسیج حضرت محمد رسول الله(ص)
0
محبوب  
رای به خبر :
تبریک ولادت حضرت زهرا و زوز زن با تحویل کتاب به بانوان بسیجی پایگاه محمد رسول الله ص
تبریک میلاد با سعادت حضرت زهر ا و روز زن

تبریک ولادت حضرت زهرا و زوز زن با تحویل کتاب به بانوان بسیجی پایگاه محمد رسول الله ص

گرامیداشت روز ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ضمن تبریک روز زن و ارائه کتاب دختران آفتاب
calendar
تاریخ : 1396/12/17 - 14:45

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج حضرت محمد رسول الله(ص)  ساپکو حوزه مقاومت بسیج 470 ایران خودرو  سازمان بسیج کارگری ،ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها به کلیه بانوان بسیجی شرکت ساپکو توسط پایگاه محمد رسوالله صل الله عیله و آله و سلم و اهدا کتاب دختران آفتاب روز ولادت بانوی آب و آیینه در ساپکو گرامی داشته شد.

همچنین ضمن اطلاع رسانی به همین مناسبت مقرر شد مسابقه کتابخوانی بر اساس کتاب دختران آفتاب در شرکت ساپکو بین بانوان محترم برگزارشود.

 

خلاصه اثر

کتاب "دختران آفتاب" به نویسندگی امیرحسین بانکی، بهزاد دانشگر و محمدرضا رضایتمند اگرچه داستان است، در واقع تحقیقی روان شناختی و جامعه شناختی و فرهنگی و دینی" دربارة زنان است. دختران آفتاب خواسته است که زن و منزلت و شخصیت و هویت او را بشناساند؛ به خودش، به مَردَش، به جامعه اش، و به تاریخ گذشته و سرنوشت آینده اش؛ همان گونه که هست و همان گونه که باید باشد. و همین گونه است که او را از طفیلی مرد بودن می رهاند و نشان می دهد که در عین زن بودن هیچ از مراتب و کمالات انسانی کم ندارد. هم سفران "دختران آفتاب" به سرمنزل تفکری می رسند که انسان را می بیند و اعتبار می بخشد؛ خواه زن باشد خواه مرد. تفکری که حجاب و غبار شبهه ها، تلالو انوار بی بدیلش را کورسویی خواسته است و چون این غبار، برای همسفران دختران آفتاب فذو می نشیند؛ تلالو آن انوار، آنها را به خانواده و اجتماع می برد. شرافت مادری را در خانواده ای که پایه و اساس انسان سازی است به آنها یادآوری می کند، نقش هخای اجتماعی و لوازم آن چون روابط زن و مرد، پوشش و حجاب، حیا و غیرت را توضیح می دهد. سرمنزل مقصود "دختران آفتاب" دامان پرمهرومحبت مادری است که سرچشمه همه نیکی هاست. مادری که فاطمه خوبی هاست و زهره روشنایی ها. این کتاب از معدود داستان هایی است که بیش از یک نویسنده دارد و سبب آن هم چند جنبه ای بودن محتوای آن است.
همچنین مقام معظم رهبری تقریضی بر این کتاب دارند. 
 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12812مطالب مرتبط