پایگاه مقاومت بسیج شهید ابراهیم زاده
 
چهارشنبه 27 دي 1396 -

رای به سایت :
5
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای اقتصادی ›› حوزه مقاومت بسیج 482 قطعات خودروئی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید ابراهیم زاده
1
محبوب  
رای به خبر :
برگزاری جلسه هم اندیشی اقتصاد مقاومتی در شرکت ایران یاسا
برگزاری جلسه هم اندیشی اقتصاد مقاومتی در شرکت ایران یاسا

جلسه هم اندیشی اقتصاد مقاومتی صبح امروز (یکشنبه) به ریاست معاونت مهندسی و تولید شرکت ایران یاسا تایر و رابر برگزار شد .
calendar
تاریخ : 1395/10/12 - 12:00

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید ابراهیم زاده  حوزه مقاومت بسیج 482 قطعات خودروئی  سازمان بسیج کارگری ،جلسه هم اندیشی اقتصاد مقاومتی به ریاست جناب مهندس حسین زاده معاونت مهندسی و تولید و با حضور آقایان سدهی مدیر فنی و مهندسی، فیاضی مدیر تولید، تاجیک مدیر برنامه ریزی دهنوی مدیر تضمین کیفیت و .... در دفتر معاونت تولید شرکت ایران یاسا برگزار گردید .

در این جلسه که به دستور مدیر عامل شرکت ایران یاسا برگزار گردید ابعاد و راههای سرمایه گذاری و توسعه فعالیت ها در راستای اقتصاد مقاومتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات جدی در این خصوص اتخاذ گردید .

مهندس حسین زاده معاون مهندسی و تولید در این جلسه یکی از مهمترین اولویت های اقتصادی شرکت ایران یاسا در سال های اخیر و به خصوص در سال 1395 را ایجاد تحرک در بخش تولید عنوان کرد و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم احیای بخش تولید داخلی و توجه به اقتصاد مقاومتی گفت : باید تمامی واحدها با تمام توان در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در شرکت قدم برداشته و تمرکز خود را به این امر معطوف سازند .

درادامه مهندس سدهی مدیریت فنی و مهندسی شرکت ضمن ارائه گزارش از فعالیت های صورت گرفته از ابتدای سال 1392 تاکنون اظهار داشتند؛ که با تامین دستگاه های مورد نیاز از داخل کشور و منابع داخلی ضمن جلوگیری از خروج ارز از کشور، صرفه جویی اقتصادی بالغ بر 3 میلیون دلار برای شرکت حاصل گردید.

 سدهی خرید 17 دستگاه پرس پخت تایر، 10 دستگاه ماشین تایر سازی STB، 15 دستگاه پرس پخت تیوب، 11 دستگاه اسپلایس تیوب، 6دستگاه ماشین ساخت تایر، 2 دستگاه خط اتوماتیک تولید پروفایلینگ، درام ساخت تایر، خط تولید اینر لاینر، دستگاه ترد لاین تایر، ماشین آلات خط بسته بندی تیوب و سیستم جابه جایی کائوچو از داخل کشور را از جمله خریدهایی دانسته که نمونه داخلی آن جایگزین نمونه های خارجی شدند .

مدیر فنی و مهندسی از مزایای تامین از داخل کشور گارانتی معتبر دستگاه، پرداخت اعتباری و پس از تحویل کالا، انعطاف در سفارش گذاری و ارتباط مستقیم با تامین کننده و همچنین استفاده حداکثری از دانش مهندسی داخلی اعلام نمودند .

وی یکی از برنامه های مهم و ملی شرکت ایران یاسا را در آینده، تولید سایز های جدید تایر موتور سیکلت در انواع تیوبلس و تیوب دار و نیز تایرهای دوچرخه با کیفیتی برتر از نمونه خارجی آن اعلام نمودند که با تحقق این هدف ضمن جلوگیری از واردات بی رویه لاستیک، افزایش میزان صادرات را دربر خواهد داشت که این امر خود یه اقدام هدفمند در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از ارز بری در سطح ملی خواهد بود .

 سدهی با اشاره به این موضوع که شرکت ایران یاسا همزمان با ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی قدم های جدی و محکمی در این خصوص برداشته، اذعان داشتند که واحد فنی و مهندسی در آینده هم با جدیت در این مسیر حرکت کرده و برنامه ریزی های مدونی را انجام داده است .

در پایان جناب آقای مهندس حسین زاده ضمن تشکر از حضور اعضاء از تشکیل کمیته اقتصاد مقاومتی در شرکت و برگزاری جلسات آن در طول سال خبر داده و اذعان داشتند شرکت ایران یاسا همواره در اهداف خود در راستای پیام مقام معظم رهبری در خصوص سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بر اساس بند یک اصل 110 قانون اساسی قدم برداشته و در اقدام و عمل، حمایت همه جانبه از تامین کنندگان و تولید کنندگان داخل کشور را یکی از استراتژی ها و اهداف خود قرار داده است که در نتیجه منجر به تامین قطعات، ماشین آلات و مواد اولیه تولید شرکت ها و کارگاه های ایرانی شده است، که خود مزید بر کاهش ارز بری ، تولید دانش فنی داخلی و حمایت از سرمایه ایرانی و پیروی از الگوی علمی و بومی برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی در راستای پیام مقام معظم رهبری می باشد .


انتهای پیام /مطالب مرتبط