رای به سایت :
18
محبوب
حوزه مقاومت بسیج 486امام محمدباقر(ع)
سازمان بسیج کارگری
دوشنبه 01 مرداد 1397 -
مدیر کارخانه شرکت شیشه مینا: با نشر تفکر بسیجی توانسته ایم به بازده 90 درصدی برسیم
مهندس کریم نژاد

مدیر کارخانه شرکت شیشه مینا: با نشر تفکر بسیجی توانسته ایم به بازده 90 درصدی برسیم

با تلاش و کوشش پرسنل شرکت و همدلی توانستیم مواد اولیه را خودمان تولید کنیم که ارز از کشور خارج نشود
calendar
تاریخ : 1394/01/06 - 15:08
0
محبوب  
رای به خبر :

مصاحبه با مدیر کارخانه شرکت شیشه سازی مینا جناب آقای مهندس کریم نژاد در خصوص نقش کارگران و بسیج کارگری در جبهه اقتصادی و دفاع مقدس و سوالاتی در خصوص اقتصاد مقاومتی

 

نقش عمده کارگران و شهدا در انقلاب اسلامی ،جنگ تحمیلی و جنگ اقتصادی را تبیین بفرمائید.

 

در جنگ تحمیلی تعداد زیادی ازشهدا از قشر کارگری بودند و برای حضور در جبهه کارها را با همدیگر تقسیم می کردند  که هم در جبهه حق علیه باطل حضور داشته باشند و هم در سنگر تولید و حتی بسیاری از کارخانجات بودند که در آن زمان تغییر کاربری نیز داشتند و کمک های نقدی و غیر نقدی به جبهه ها میکردند.

کارخانه شیشه مینا  در جنگ اقتصادی که در شرایط تحریم هستیم با مشکل مواد اولیه و قطعه مواجه شده بود، اما با تلاش و کوشش پرسنل شرکت و همدلی توانستیم مواد اولیه را خودمان تولید کنیم که ارز از کشور خارج نشود و در حال حاضر بازدهی حدود 85%تا 90% داریم که که این مسئله مشت محکمی است بر استکبار جهانی که خود تحریم ها باعث شد که ما به این مهم دست پیدا کنیم و خودکفا شویم.

 

نقش بسیج کارگری در ارتقا و بهره وری و تولید ملی و همچنین تحقق سیاستهای  کلی اقتصاد مقاومتی  بیان کنید.

 

در راستای این مسئله طرح شجره طیبه صالحین مطرح شد،که این طرح از حضور فعال بسیج در بحث تولید حمایت می کند و نقطه نظرات متخصصین، کارگران و کسانی که مستقیم با امر تولید سرو کار دارند مورد بررسی قرار میگیرد و بهترین نظران و پیشنهادات بکار گرفته میشود.

 برای مثال در طرح بازسازی که 1 ماه به طول می انجامد به لطف خدا در 10-15 روز این کار انجام می گیرد که این همان تحقق طرح صالحین می باشد.  یاتعویض قالب در کارخانه بعضا تا 72 ساعت طول می کشید که تونسته ایم در حال حاضر در 12 ساعت 3 تعویض قالب انجام دهیم.

این یعنی ارتقاء بهره وری و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی از همین کارهای کوچک سرچشمه میگیرد که منجر به بازده های بزرگ میشود.

اعضای شورای بسیج کارگری  توانسته اند تفکر بسیجی را به کل کارخانه نشر دهند. و با اجرای این طرح به سودآوری و راندمان خوبی رسیده ایم.

قبل از تحریم که باعث میشد خیلی از شیشه های مواد غذایی از خارج وارد شود با بحث تحریم و گرانی دلار تولید کنندگان ما به این فکر افتادند که دیگر به صرفه نیست از خارج از کشور شیشه وارد شود که این باعث شد که حتی 1% هم از خارج شیشه وارد نمی شود.همچنین شیشه ها باید مطابق با استانداردهای شیشه های خارجی  برابری می کرد که متخصین شرکت شیشه مینا توانستند به این مسئله هم توجه کرده و آنرا در تولیدات کارخانه پیاده کنند. کارکنان کارخانه شیشه مینا  با تفکر بسیجی که در شرکت و تمام بخش ها حاکم است به حدی از خودباوری رسیده اند که حتی به بازدهی 85% هم راضی نیستند و به فکر بازدهی بیشتر و ارتقا کیقیت محصولات هستند.

خباثت استکبار در تحمیل جنگ اقتصادی و چگونگی ترویج فرهنگ استفاده از کالای ساخت داخل و حمایت از تولیدات ساخت داخلی توسط دستگاه های ذیربط را چگونه ارزیابی میکنید.

استکبار جهانی با اعمال تحریم های ناجوانمردانه در صنعت ما سعی در متوقف کردن چرخه صنعت ما دارد ولی مردم ما باید با خرید و استفاده از کالا های ساخت داخل به رشد و اعتلای صنعت کمک کنند در این بین هم وظیفه تولید کنندگان نیز این است که جنس با کیفیت تحویل مردم داده و دولت نیز از با پرداخت تسهیلات با سود کم و جلوگیری از ورود کالا هائی که مشابه داخلی دارند میتواند کمک شایانی به اقتصاد کشور داشته باشد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 8620


مطالب مرتبط