رای به سایت :
97
محبوب
حوزه مقاومت بسیج شهدای ایران خودرو
سازمان بسیج کارگری
پنجشنبه 28 تير 1397 -
مژده به زائران اربعین امام حسین علیه السلام
تا نیایید و نبینید نمی‌دانید چه خبر است

مژده به زائران اربعین امام حسین علیه السلام

به خدا سوگند که اگر من فضیلت زیارت امام حسین علیه السّلام و فضیلت قبرش را برای شما بگویم، به طور کلّی حجّ را ترک می کردید و هیچ یک از شما به حج نمی رفتید.
calendar
تاریخ : 1395/09/05 - 13:15
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه مقاومت بسیج شهدای ایران خودرو  سازمان بسیج کارگری ،

از امام صادق علیه السّلام شنیدم که به شخصی از دوستانش فرمودند:

ای فلانی! آیا به زیارت قبر امام حسین علیه السّلام می روی؟

آن شخص گفت: آری؛ من هر سه سال یا دو سال، یک مرتبه به زیارت ایشان می روم.
امام علیه السّلام در حالی که صورتشان زرد شده بود، فرمودند: آگاه باش! قسم به خدایی که معبودی غیر از او نیست، اگر او را بیشتر زیارت کنی برای تو بهتر است از آنچه که اکنون هستی!

وی عرض کرد: فدایتان شوم! یعنی اینقدر فضیلت دارد؟

حضرت فرمودند:
نَعَمْ؛ وَ اللَّهِ لَوْ أَنِّی حَدَّثْتُکمْ بِفَضْلِ زِیارَتِهِ وَ بِفَضْلِ قَبْرِهِ، لَتَرَکتُمُ الْحَجَّ رَأْساً وَ مَا حَجَّ مِنْکمْ أَحَدٌ؛ وَیحَک أَ مَا تَعْلَمُ أَنَّ اللَّهَ اتَّخَذَ [بِفَضْلِ قَبْرِهِ] کرْبَلَاءَ حَرَماً آمِناً مُبَارَکاً قَبْلَ أَنْ یتَّخِذَ مَکةَ حَرَماً؟
قالَ ابْنُ أَبِی یعْفُورٍ: فَقُلْتُ لَهُ: قَدْ فَرَضَ اللَّهُ عَلَی النَّاسِ حِجَّ الْبَیتِ وَ لَمْ یذْکرْ زِیارَةَ قَبْرِ الْحُسَینِ عَلَیْهِ السَّلامُ؟؟
فَقالَ عَلَیْهِ السَّلامُ: وَ إِنْ کانَ کذَلِک، فَإِنَّ هَذَا شَیءٌ جَعَلَهُ اللَّهُ هَکذَا، أَ مَا سَمِعْتَ قَوْلَ أَبِی أَمِیرِ الْمُوءْمِنِینَ عَلَیْهِ السَّلامُ حَیثُ یقُولُ: إِنَّ بَاطِنَ الْقَدَمِ أَحَقُّ بِالْمَسْحِ مِنْ ظَاهِرِ الْقَدَمِ وَ لَکنَّ اللَّهَ فَرَضَ هَذَا عَلَی الْعِبَادِ؛ أَ وَ مَا عَلِمْتَ أَنَّ الْمَوْقِفَ لَوْ کانَ فِی الْحَرَمِ کانَ أَفْضَلَ لِأَجْلِ الْحَرَمِ وَ لَکنَّ اللَّهَ صَنَعَ ذَلِک فِی غَیرِ الْحَرَمِ»؛

آری؛ به خدا سوگند که اگر من فضیلت زیارت امام حسین علیه السّلام و فضیلت قبرش را برای شما بگویم، به طور کلّی حجّ را ترک می کردید و هیچ یک از شما به حج نمی رفتید. مگر نمی دانی که خداوند متعال به واسطه فضیلت قبر آن حضرت، کربلا را حرم امن و مبارک قرار داد پیش از آنکه مکه را حرم امن قرار بدهد؟

ابن ابی الیعفور می گوید: عرض کردم: خداوند متعال حج و زیارت بیت اللّه را بر مردم واجب کرده؛ ولی از زیارت قبر امام حسین علیه السّلام چیزی نگفته است؟

امام صادق علیه السّلام فرمودند: آری، همین طور است؛ ولی فضیلت زیارت امام حسین علیه السّلام را نیز خداوند این گونه قرار داده است. مگر این کلام امیر الموءمنین علیه السّلام را نشنیده ای که فرمودند: ظاهراً مسح نمودن کف پا سزاوارتر است تا روی پا؛ ولی خداوند متعال مسح روی پا را بر بندگان واجب کرده است؟! و مگر نمی دانی که اگر موقف[۱] در حرم بود بهتر بود؛ ولی خداوند متعال آن را در غیر حرم قرار داده است؟

پی نوشت
[۱]. موقف در حج به جایی گفته می شود که بر حاجی واجب است در آنجا توقف و درنگ داشته باشد؛ یکی موقف عرفات و دیگری موقف مشعر است که هر دو نیز در خارج از محدوده حرم قرار دارند.

تا نیایید و نبینید نمی‌دانید چه خبر است

بنی امیه می‌خواست برنامه حضرت اباعبدالله(ع) و داستان امام حسین(ع) را مخفی کند، خودشان با دست خودشان آن را کشاندند به شام و امام سجاد(ع) در طی سه روز حاکمیت ۴۸ ساله بنی امیه را رسوا کرد.
 حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی استاد حوزه و از اساتید اخلاق هم امسال در میان راه‌پیمایان اربعین است. در عمود ۲۸۵ به حجت‌الاسلام آقاتهرانی رسیدیم و با او گفتگوی کوتاهی انجام دادیم که می‌توانید بخوانید.

* رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم اصفهان فرمودند این حرکت عظیم پیاده‌روی اربعین که ضامن بقای کشور است؛ تحلیل جنابعالی چیست؟
هرچیزی که علت محدثه است قانون است و یک قاعده اجتماعی دارد. هر چیزی که علت محدثه است قطعاً علت مبقیه هم دارد. یعنی هر چیزی که باعث ایجاد یک چیزی می‌شود همان باعث بقایش است. این انقلاب در اصل برای امام حسین(ع) است. برای ما هرچه جاودانه باقی مانده از محرم و صفر است. حقیقتاً بقای هر چیزی نیز به محرم و صفر و امام حسین(ع) برمی‌گردد. حضرت آقا این فرمایشات را هوشمندانه تبیین و موضع‌گیری کردند. آنقدر این نکته جدی است که پیامبر اکرم(ص) فرمودند حسین منی و انا من حسین؛ حسین از من است و من از حسین؛ یعنی دین من به حسین(ع) وابسته است.

*بعضی از جریان‌ها دنبال کمرنگ کردن این راهپیمایی‌ هستند و رسانه‌هایی آن را بایکوت کردند؛ باید چه رویکردی را در این راستا دنبال کرد؟
این‌ها کماکان می‌خواهند در جهالت بمانند. حقایق عالم با کتمان برخی، نه کوچک می‌شود و نه کم و نه زیاد! این راه به جایی نخواهد رسید. چون بنی امیه می‌خواست برنامه حضرت اباعبدالله(ع) و داستان امام حسین(ع) را مخفی کند، خودشان با دست خودشان آن را کشاندند به شام و امام سجاد(ع) در طی سه روز حاکمیت ۴۸ ساله بنی امیه را رسوا کرد.

*حرف آخر؟
این مراسم خیلی عالی است. کسی تا نیاید و نبیند نمی‌داند چه خبر است. اگر کسی به این شکوه و صلابت و اقتدار شک دارد خودش بیاید.

×مشرق


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 11096


مطالب مرتبط