رای به سایت :
228
محبوب
سازمان بسیج کارگری
پنجشنبه 04 بهمن 1397 -
حمایت از کالای ایرانی، همراهی با کارگر ایرانی
حمایت از کالای ایرانی، همراهی با کارگر ایرانی

حاصل رنج و زحمت کارگران ایرانی، تولید کالاهایی است که خوشبختانه با وجود برخی چالش‌ها در مسیر تولید و عرضه آن، از اعتبار لازم نزد مشتریان برخوردار هستند؛ چرا که پشتوانه تولید ملی کشور، سابقه تمدنی، تخصصی، مهارت و وجدان کاری...
calendar
تاریخ : 1397/02/14 - 13:16
source
منبع : بصیرت
3
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از سازمان بسیج کارگری ،

حاصل رنج و زحمت کارگران ایرانی، تولید کالاهایی است که خوشبختانه با وجود برخی چالش‌ها در مسیر تولید و عرضه آن، از اعتبار لازم نزد مشتریان برخوردار هستند؛ چرا که پشتوانه تولید ملی کشور، سابقه تمدنی، تخصصی، مهارت و وجدان کاری برآمده از تدین و غیرت ایرانی جامعه کارگری است و اگر موانع و چالش‌هایی، چون واردات بی‌رویه، قاچاق کالای خارجی به داخل، کم‌تحرکی برخی مدیران و مسئولان دولتی برای تنظیم و اجرای سیاست‌های حمایتی از تولیدات داخلی نبود یا کاهش می‌یافت، کالای ایرانی می‌توانست به پشتوانه زحمات تولیدکنندگان و کارگران سختکوش ایرانی قابلیت رقابت در همه ابعاد را با تولیدات مشابه خارجی داشته باشد و همان‌گونه که در بعضی اقلام برای مشتریان ارجحیت دارد، در همه اقلام امکان جلب اعتماد فراهم شود.
اما متأسفانه تولید ایرانی چالش‌هایی مانند تحریم‌های ظالمانه دشمن، ضعف اهتمام برخی مسئولان و مدیران مرتبط با امر تولید و همچنین وجود معایب و آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در جامعه مصرف‌کننده را نیز پیش‌رو دارد که تعصب و غیرت نسبت به حمایت از کالای ایرانی یا غفلت از نقش مصرف را در سرنوشت استقلال کشور به دنبال داشته؛ از این رو این چالش‌ها به وضعیتی انجامیده است که برخی از کالاها در عین تولید انبوه و مناسب به فروش نرفته و انبارهای مراکز تولید انباشته از اجناس و کالاها بوده و در همان حال با کمبود نقدینگی و سرمایه برای ارتقای فناوری و توسعه تولید و حتی ادامه تولید مواجه هستند که تولیدی بسیاری از کارخانجات یا تولید پایین‌تر از ظرفیت و بیکاری و کاهش درآمد جامعه کارگری نشان‌دهنده این وضعیت ناهنجار است.
بنابراین، در این وضعیت حمایت از کالای داخلی راه خروج و علاج به شمار می‌آید که رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) آن را برای پیام نوروزی امسال انتخاب کرده و اعلام فرموده‌اند؛ چرا که حمایت از کالای ایرانی، حمایت از کارگران و تولیدکنندگان و حفظ عزت این جامعه بزرگ و زحمتکش است که می‌تواند پیامدهای مبارکی برای کمک به حفظ عزت و غرور ملی نیز به دنبال داشته باشد.
پیامدهایی، چون
۱ـ تأمین‌ نقدینگی مراکز تولیدی از راه فروش محصولات تولیدی که نه تنها هزینه ادامه تولید و پرداخت حقوق کارگران را تأمین می‌کند، بلکه مراکز تولید را از دریافت وام‌های بانکی با سودهای بالا و افزایش هزینه تولید و قیمت‌های تحمیلی نیز معاف می‌کند؛ پدیده‌ای که سود تولیدکننده و مصرف‌کننده را همزمان برآورده خواهد کرد.
۲ـ کمک به حفظ و افزایش اشتغال که نه تنها خدمت به جامعه کارگری است؛ بلکه زمینه‌ساز اشتغال جوانان و کاهش معضل بیکاری و حفظ شأن و منزلت خانواده‌های ایرانی به شمار می‌آید.
۳ـ تقویت سنگ تولید ملی در مقابله با تحریم‌های ظالمانه و فشارهای اقتصادی دشمن که کمک به حفظ استقلال، عزت و غرور ملی و حتی مولد قدرت در برابر دشمنانی است که امروز قدرت ملی و واداشتن ایران به کوتاه آمدن از حوزه‌های نفوذ و اقتدار را هدف‌گذاری کرده‌اند.
با نگاه به چنین پیامدهایی است که باید با تعصب ایرانی و غیرت اسلامی از کالای ایرانی حمایت کرد. این حمایت همراهی با کارگران ایرانی است که همواره در صف مقدم جهاد اقتصادی و دفاع از عزت و استقلال کشور بوده و رنج سنگین این جهاد را در همه شرایط به جان خریده‌اند.
 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 4048


tags
   خبر قسم        عکس قسم        مصاحبه قسم        سازمان بسیج کارگری        استان ها        تهران        حمایت از کالای ایرانی        سازمان بسیج کارگری                                    

مطالب مرتبط