رای به سایت :
228
محبوب
سازمان بسیج کارگری
پنجشنبه 04 بهمن 1397 -
نقش کارگران در تحقق اقتصاد مقاومتی بی بدیل است
فرمانده بسیج کارگری و کارخانجات تهران بزرگ:

نقش کارگران در تحقق اقتصاد مقاومتی بی بدیل است

فرمانده سازمان بسیج کارگری و کارخانجات تهران بزرگ گفت:سازمان بسیج کارگری یکی از سازمان های قشری سپاه تهران بزرگ است، با جامعه هدف کارگری که بزرگترین جامعه نیروی کار کشور می باشد.
calendar
تاریخ : 1397/02/11 - 19:32
3
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از سازمان بسیج کارگری ،:
فرمانده بسیج کارگری تهران بزرگ با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال حمایت از کالای ایرانی ،  گفت: سازمان بسیج کارگری از هیچ گونه تلاشی برای تحقق سیاست های  اقتصاد مقاومتی و شعار سال جاری دریغ نمی کند.
سرهنگ تیموری در گفتگو با جوان با اشاره به اینکه از ابتدای انقلاب جامعه کارگری پیوسته در تحقق اهداف انقلاب اسلامی مشارکت و حضور جدی داشته است، هفته کارگر را به کلیه زحمتکشان عرصه کارو تولید تبریک گفت و برنامه های سازمان بسیج کارگری تهران بزرگ را  برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ایرانی تشریح کرد.

وی اظهار داشت :  سازمان بسیج کارگری یکی از سازمان های قشری سپاه تهران بزرگ است، با جامعه هدف کارگری که بزرگترین جامعه نیروی کار کشور می باشد.
وی با بیان اینکه  جمعیت کارگری در تهران بیش از ۳۰۰هزار نفر است ، افزود: در تهران بیش از ۸۰۰شرکت وجود دارد که می توان در این بنگاه ها پایگاه بسیج ایجاد کرد و هم اکنون در بیش از صدها بنگاه و واحد تولیدی پایگاه بسیج کارگری فعال است  این در حالی است که ۷۰درصد شرکت ها و واحدهای تولیدی در غرب تهران و الباقی  بنگاه ها نیز در سایر نقاط تهران واقع شده است.
وی افزود: از انجایی که رهبرمعظم انقلاب روی سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدملی و کالای ایرانی تاکید داشته اند از این رو  بر خود  وظیفه می دانیم که برای تحقق این سیاستها وشعارها گام های جدی و عملیاتی بر داریم از همین رو بدین منظور قرارگاه اقتصاد مقاومتی با محوریت حمایت ازکالابی ایرانی تشکیل شده است و کارگروه های گفتمان سازی ،فرهنگ سازی و مطالبه گری و ...ایجاد کرده ایم.
وی گفت: متاسفانه طی سالهای گذشته برخی از کارخانه باچالش ورشکستکی روبه رو شده اند و یا اینکه به دلیل مشکلات از ظرفیت تولید خود کاسته اند این در حالی است که از طریق هم افزایی در بین مجموعه های پر پتانسیل بسیج در بخش هایی چون
بسیج پزشکان ، اساتیددانشگاهی ، مهندسان، حقوق دانان ، اصناف  و ...می تواند موانع اقتصادی برای پیشرفت بنگاه ها را شناسی و برای رفع مشکلات برنامه عملیاتی ارائه کرد .تا بتوانیم در حد بضاعت در تحقق شعار سال جاری و سیاستهای اقتصاد مقاومتی مثمر ثمر باشیم.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال حمایت از کالای ایرانی ، گفت : بر همه مردم ، فعالان اقتصادی ، کارگران عزیز و سایر اقشار وظیفه است که برای تحقق این شعار از هیچ گونه تلاشی دریغ نکنند.

فرمانده بسیج کارگری تهران بزرگ گفت : مطالباتی که فعالان و تولید کنندگان اقتصادی از مردم و اشخاص حقوقی دیگر دارند این است که کالای ایرانی مصرف کنند ، در مقابل مردم نیز از تولید کنندگان و فعالان اقتصادی انتظار دارند تا در قبال هزینه ای که برای خرید  کالای ایرانی تقبل می کنند کالا و خدمات با کیفیت و گارانتی و خدمات پس از فروش دریافت کنند که تولید کنندگان با کمی همت و دقت به سهولت می توانند با کالای خارجی هم رقابت کنند.
وی ادامه داد : مجموعه هایی چون مجلس ، دولت  ، بانک ها، سازمان امور مالیاتی و بیمه و ... باید دست به دست هم دهند تا فضای کسب و کار در ایران تسهیل شود و موانع از سر راه تولید برداشته شود زیرا همین تولید فعلی کشور ماحصل انباشت سالیان سال ثروت کشور است و  سرمایه گذاری های جدیدی نیز باید انجام بگیرد تا چالش اشتغال حل شود.

وی یاداور شد : یکی از دغدغه های امروز تولید کنندگان واردات کالای غیر ضروری مشابه تولید داخلی و یا قاچاق کالا می باشد، این کالاها اجحاف به سرمایه گذاری است که با اعتماد و طمینان به سیاستگذاران اقدام به تولید کرده است حال وقتی این کالاها بخشی از  بازار را تصاحب می کنندبی شک ضربه به تولید ملی است از این رو بسیج در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی و بهبود شرایط اقتصادی و تولید ملی از هیچ کوششی دریغ نمی کند و بر خود وظیفه می بینید که در حوزه کارگری ، رسانه، مهندسی ، تبلیغات، مباحث نظری و عملی و ....برای تحقق این شعارها اقدام و عمل کند.

فرمانده بسیج کارگری تهران بزرگ گفت : بسیح زاده انقلاب اسلامی است و در راستای قانون از هیچ کوششی برای حل مسائل و مشکلات کشور در کلیه حوزه ها دریغ نمی کند و بحمدالله در حوزه اقتصاد نیز مثمر ثمر خواهد بوددر این بین هرچند بسیج خلاف مقررات عمل نمی کند اما در عین حال برای پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاوردهای زود: هر چقدر بیکاری در جامعه کاهش یابد به همان نسبت معضلات اجتماعی در کشور کاهش می یابد جوانی که بیکار است هرچقدر هم خانواده و پشتوانه مذهبی و مستحکمی داشته باشداما با دغدغه تشکیل خانواده ، عبور از سن ازدواج ، پیشرفت و ...روبه رو است که بر همه واجب است که برای رفع بیکاری جوانان و تقویت تولید ملی با تمام توان در میدان بهبود فضای کسب و کار در کشور بیایند.
سرهنگ تیموری  با اشاره به اهمیت مدیریت در پیشبرد بنگاه ها و واحدهای اقتصادی  گفت : در انتخاب و انتصاب مدیران باید خیلی دقت نظر شود زیرا تغییرپیوسته مدیران ، بنگاه های اقتصادی را با مشکل مواجه می کند اگر در انتخاب مدیریت بر اساس شایسته سالاری و تعهد همراه با تخصص عمل کنیم ، هیچ وقت مجبور به تغییر پیوسته مدیریت نخواهیم بود از این رو باید برای ثبات اقتصادی هم مدیران را صحیح انتخاب کنیم هم اینکه برای پیاده سازی برنامه هایشان زمان بدهیم .

فرمانده بسیج کارگری تهران بزرگ گفت: بسیج  این توانایی را دارد تا در بین مجموعه های مختلف مرتبط با تولید این هم افزایی را ایجاد کند تا نه تنها شاهد کاهش ظرفیت تولید بنگاه هایی که از ظرفیت پیشرفت برخوردارند، نباشیم، بلکه با تقویت تولید و اشتغالزایی شعار سال جاری را جامعه عمل بپوشانیم .

وی گفت : مقام معظم رهبری هر سال در دهه ابتدایی اردیبهشت ماه با جامعه کارگری صحبت می کنند  تا در ابتدای سال رهنمون ها وتوصیه هایی برای این قشر زحمت کش داشته باشند و با وجودیکه  از اول انقلاب خیلی ها تلاش کردند جامعه کارگری را از صف انقلاب جدا کنند و اعتراضات و اعتصابات کارگری  را در این حوزه پوشش دهند اما به بحمدالله ناکام ماندند و امروز بدخواهان باید بدانند که  در تهران بزرگ بیش از 600شهید کارگری ، 2تن شهید مدافع حرم و  در سطح کشور 14هزار شهید کارگری داریم و به حمدالله کارگر ان و کارفرمایان امروز از بصیرت لازم برخوردارند و سازمان بسیج کارگری هم افتخار خدمت به یکی از زحمتکش ترین اقشار جامعه را دارد .

فرمانده بسیج کارگری تهران بزرگ افزود : در تلاشیم تا با مجموعه های چون خانه کارگر و اتحادیه های کارگری  با سازمان بسیج هم افزایی داشته باشند تا با عنوان یک ید واحده در خدمت مصالح نظام و قشر زحمتکش کارگری باشیم . اینگونه نباشد که بعضی از مجموعه ها با نام کارگری کار حزبی و جناحی انجام دهند و که این با شان و جایگاه رفیع کارگر در تناقض اسست زیرا پیامبر اکرم فرمودند رحمت بر کارگری که کار خود را محکم انجام دهد و در اسلام کارو کارگر بسیار مورد توجه قرار گرفته است .

سرهنگ تیموری  گفت : در برنامه های بسیج کارگری است که برای حمایت از جامعه کارگری طرح هایی چون هم یار کارگر یا من با تو هستیم را در سطح مدارس اجرا کند و در همین راستا مستندهایی از جامعه کارگری و تولید در سطج مدیران و کارگرانی که به شکل جهادی و بسیجی وار بدون ادعا تلاش می کنند تهیه شود و این زحمتکشان به عنوان الگو به مردم معرفی شوندو در عین حال همایش ها و سمینارها و نشست هایی را در سطوح مختلف برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از شعار سالجاری یعنی حمایت از کالای ایرانی را در دستور کار خود داریم .

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 4048مطالب مرتبط